BALIKESİR İL MEM ARGE

TÜBİTAK Proje Hazırlama ve Yazma Seferberliği Susurluk'ta Başladı

Müdürlüğümüz tarafından planlanan "TÜBİTAK Proje Hazırlama ve Yazma" eğitim programı, 32 gönüllü öğretmenimizin katılımıyla Susurluk ilçemizde başladı.
TÜBİTAK Proje Hazırlama ve Yazma Seferberliği Susurluk'ta Başladı

Öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, öğrencilerin çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmaların gelişimine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) proje yarışmaları ülke genelinde düzenleniyor. Balıkesir'de öğrencilerimiz, öğretmenleri danışmanlığında hazırladıkları projeler ile Bursa bölge finalleri ve ulusal finallerde pek çok başarıya imza atarak ilimizi gururlandırıyor. 

TÜBİTAK projeleri konusunda farkındalığı artırmak, ilimizde daha çok öğrencimizi projelerle buluşturmak amacıyla 20 ilçemizde düzenlenecek olan "Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimleri" belirli bir takvim doğrultusunda Müdürlüğümüzce planlandı. Susurluk ilçemizde başlayan eğitimler, Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi öğretmenleri Yuşa Yıldız ve Zülfer Erdem tarafından teorik ve uygulamalı olarak veriliyor. Eğitimler ile ilimiz öğretmenlerimizin; proje hazırlama ve yazma konusunda farkındalıklarını artırmak, il genelinde eğitim kurumlarımızda proje kültürü oluşturmak ve bu kültürün yaygınlaşmasına destek olarak öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan TÜBİTAK projelerinin kalitesini artırmak hedefleniyor.

Belirli bir takvim doğrultusunda devam edecek olan "Proje Hazırlama ve Yazma Eğitimleri" 26-27 Ekim tarihlerinde Karesi, Balya, Dursunbey, İvrindi ve Kepsut ilçelerimiz; 06-07 Kasım tarihlerinde Altıeylül, Bigadiç, Savaştepe ve Sındırgı ilçelerimiz için Balıkesir Öğretmenevinde; 20-21 Kasım tarihlerinde Bandırma, Erdek, Gönen, Manyas ve Marmara ilçelerimiz için Bandırma Anadolu Lisesinde; 27-28 Kasım tarihlerinde Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Gömeç ve Havran ilçelerimiz için Burhaniye Nadir Tolun Ortaokulunda gerçekleştirilecek. 20 ilçemizi de kapsayan eğitimlerde gönüllü olarak katılım sağlayacak 300 öğretmenimize ulaşılması hedefleniyor.

23-10-2023

23-10-202323-10-202323-10-202323-10-202323-10-2023

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.