BALIKESİR İL MEM ARGE

Sosyal İçermenin Desteklenmesinde Personel Yetkinliklerinin Geliştirilmesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına hazırlanan “Sosyal İçermenin Desteklenmesinde Personel Yetkinliklerinin Geliştirilmesi” isimli proje teklifimiz Avrupa Komisyonu tarafından başarılı bulunarak kabul edildi.
Sosyal İçermenin Desteklenmesinde Personel Yetkinliklerinin Geliştirilmesi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına hazırlanan “Sosyal İçermenin Desteklenmesinde Personel Yetkinliklerinin Geliştirilmesi” isimli proje teklifimiz Avrupa Komisyonu tarafından başarılı bulunarak kabul edildi. Erasmus+ Programı 2018 yılı Teklif Çağrısı döneminde Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje, hibe desteği almaya hak kazanan 18 projeden biri oldu.

İlimizde yetişkin eğitimi personelimizin mesleki yetkinliklerinin artırılması için geliştirilen proje ile 7 ilçemizde bulunan halk eğitim merkezlerimizde görevli personellerimiz aracılığıyla il genelinde sunulan yetişkin eğitimi hizmetlerinin nitelikli hale getirilmesi, bu kurumlarda çalışan personellerin kişisel ve mesleki yetkinliklerinin sosyal dışlanma tehdidi altındaki bireylerle çalışabilme açısından geliştirilmesi, hayatboyu öğrenme faaliyetlerine katılım oranının artırılması ve nihai olarak yetişkin eğitimi kapsamındaki bireylerin sosyal içermelerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

İl genelindeki kırsal nüfus yoğunlukları, sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyleri, mülteci bazında göç istatistikleri, belde ve köy sayıları, ada konumları gibi göstergeler kullanılarak belirlenen konsorsiyum üyeleri Altıeylül, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Karesi, Marmara ve Susurluk ilçelerinde bulunan halk eğitim merkezleridir. 33.220€ hibe desteğiyle kabul gören ve 18 ay sürecek proje ile toplamda 21 yetişkin eğitimi personelinin yurtdışında 3 adet yapılandırılmış kurs faaliyetine katılması planlanmaktadır.

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.