BALIKESİR İL MEM ARGE

Öğretim Materyalleri ile İlgili Süreç ve Uygulamaları Değerlendirme Çalıştayı Başladı

8-9 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan ders kitapları değerlendirme çalıştayının açılış programına, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Zekeriya Erbeyi, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı´ndan Eğitim Uzmanları Dr. Raziye Aydınlı ve Hayriye ARGÜN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Solak ve Hüseyin AŞIK, Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN ve izleme-değerlendirme komisyonlarında görevli öğretmenler katıldı. 
Öğretim Materyalleri ile İlgili Süreç ve Uygulamaları Değerlendirme Çalıştayı Başladı

"ÖĞRETİM MATERYALLERİ İLE İLGİLİ SÜREÇ VE UYGULAMALARI İZLEME VE DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI" DÜZENLENDİ 

            Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce organize edilen “Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayı”  Balıkesir Yeni Öğretmenevi´nde 8 Mart 2016 tarihinde başladı. Bireysel, ulusal ve evrensel boyutta hedeflerin gerçekleştirilmesi amacıyla bazı öğretim programları güncellenmiş ve kademeli olarak uygulanmaya başlanmıştır. Güncellenen öğretim programlarına dayalı olarak okutulmakta olan ders kitaplarının niteliğini daha da artırmak amacıyla izleme ve değerlendirme çalışmaları sürekli olarak yapılmaktadır. Söz konusu çalışmalarda öğretmenlerimizin görüş, öneri, eleştiri ve değerlendirmeleri büyük önem arz etmektedir. 

            İki gün sürecek olan çalıştayın açılış programına, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Zekeriya ERBEYİ, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı´ndan Eğitim Uzmanları Dr. Raziye AYDINLI ve Hayriye ARGÜN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa SOLAK ve Hüseyin AŞIK, Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN ve izleme-değerlendirme komisyonlarında görevli öğretmenler katıldı. 

ÇALIŞTAY, İLİMİZE VE BÖLGEMİZE DEĞERLİ KATKILAR SAĞLAYACAKTIR

          Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Çalıştay’ın açış konuşmaları gerçekleştirildi. İlk konuşmayı yapan ve çalıştay organizasyonu lie ilgili bilgi veren Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN´ın ardından İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet CENGİZ sözü alarak, böyle bir çalıştayın ilimizde gerçekleştirilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çalıştayın ilimize ve bölgemize değerli katkılar sağlayacağına inancını vurgulayan Sayın Ahmet CENGİZ´in ardından Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Sayın Zekeriya ERBEYİ konuşmasını gerçekleştirerek kitap seçim ve değerlendirme kriterleri hakkında bilgi verdi.

ÇALIŞTAY RAPORU ANKARA´YA GÖNDERİLECEK

          Açılışın ardından Eğitim Uzmanı Dr. Raziye AYDINLI moderatörlüğünde "Biyoloji 11 Kitapları Değerlendirme Çalıştayı", Eğitim Uzmanı Hayriye ARGÜN moderatörlüğünde "İngilizce 4 Kitapları Değerlendirme Çalıştayı" ayrı salonlarda başladı.

      Çalıştayda öğretmenlere ders kitapları inceleme kriterleri hakkında bilgi verildikten sonra ders kitapları bu kriterlere göre incelenecek ve çalıştay sonuçları görevli öğretmenlerce rapora dönüştürülerek Ankara’ya gönderilecektir.

08-03-2016 08-03-2016
08-03-2016 08-03-2016
08-03-2016 08-03-2016
   

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.