BALIKESİR İL MEM ARGE

KÜSİ´den Birimimize Ziyaret

KÜSİ (Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği) Balıkesir temsilcileri; Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali AŞUK, Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali ORAL, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Uzmanları Erkan ÇALIŞKAN ve Onur ATILGAN ile KOSGEB Kobi Uzman Yrd. Serkan GÜNAY birimimizi ziyaret ederek İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet CENGİZ ve Şube Müdürü Rabiye KAHRAMAN ile yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.
KÜSİ´den Birimimize Ziyaret

   Bilim, teknoloji, girişimcilik ve Ar-Ge çalışmaları konularında ilerleme sağlayarak bölgesel kalkınmaya ivme kazandırmak, kamu-üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve ileride gerçekleştirilecek girişimlere rehberlik etmek amacıyla düzenlenen toplantıda ulusal ve bölgesel açıdan kalkınmada öncelikli konular üzerinde görüşme sağlanmıştır.

   Yapılan görüşmede eğitim kurumlarımızda görevli öğretmen ve idareciler, eğitim alan öğrenciler ve bu öğrencilerin velilerine yönelik olarak aşağıdaki başlıklarda değerlendirmelerde bulunulmuştur.

- Geliştirilen projelere yönelik patent çalışmaları

- Bireysel veya kurumsal olarak başvuruda bulunulabilecek San-Tez, TÜBİTAK ve KOSGEB Destekleri

- Sanayi ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu ara eleman nitelikleri

- Ulusal ve bölgesel finansman kaynakları ve destek mekanizmaları

- Kamu-Üniversite ve Sanayi alanlarında işbirliğine dayalı eğitim modeli

   Gelecek dönemlerde yapılacak işbirliği çalışmalarına zemin oluşturan bu faydalı ziyaret sonrasında Eğitim-Öğretim kurumlarımız bazında yapılacak çalışmalarla ilgili yol haritası oluşturulmuştur.

01-04-2016 01-04-2016

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.