BALIKESİR İL MEM ARGE

GMKA Destekli Aktif Öğrenme Semineri

Altıeylül Yıldız 75. Yıl Ortaokulu tarafından hazırlanıp yürütülen "Aktif Öğretmenler Aktif Öğrenciler" Teknik Destek Projesi kapsamında seminer gerçekleştirildi. 
GMKA Destekli Aktif Öğrenme Semineri

Proje sorumluluğunu okul müdürü İbrahim Kurt ve matematik öğretmenimiz Duygu Uçar’ın üstlendiği, GMKA tarafından verilen teknik destek kapsamında "Aktif Öğretmenler Aktif Öğrenciler" adlı projenin seminer çalışmaları hafta sonu 40 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.  

Bengi Projesi kapsamında yürütülen projeler ışığında, bu projelerin verimliliği ve kalıcılığını arttırmak fikrinden yola çıkarak hazırlanıp GMKA desteğine başvurulan projeden, Yıldız 75 Yıl Ortaokulu ve proje ortağı General Kemal Ortaokulu öğretmenleri yararlandı. Proje kapsamında öğretmenlere seminer veren Prof. Dr. Kamile Ün Açıkgöz; öğrencilerin derse olan ilgilerini artırmak, her öğrenciye ulaşıp onların kendilerini tanımalarına fırsat vermek için eğitimin olmazsa olmazının aktif öğrenme modeli olduğunu belirterek öğretmenlere uygulamalı olarak ders anlatımı yaptı.

Proje sorumlusu Duygu Uçar; “ Öğretmenlik mesleği, sürekli kendini güncelleme gereği duyulan, uzmanlık isteyen bir meslek. Biz de bu nedenle böyle bir proje yapmayı düşündük.” dedi. Amaçlarının eğitimde niteliği arttırmak olduğunu vurgulayan Uçar; Kişisel gelişimine önem veren böyle kalabalık bir grup çalışması içinde olduğu için mutlu olduğunu belirtirken katılımcılara da ilgileri nedeniyle teşekkür etti.           

Seminer çalışmalarını ziyaret eden Balıkesir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, projeyi düşünüp planlayan İbrahim Kurt ve Duygu Uçar’a ve eğitime katılan tüm öğretmenlere teşekkür etti. 

Ayrıca gerçekleştirilen seminer ilimiz yerel gazetelerinde de yer aldı.

 

13-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-201813-03-2018

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.