BALIKESİR İL MEM ARGE

Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Programı Bilgilendirme Toplantısı

İlimizde Erasmus+ Programı Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1) alanında proje hazırlığında olan kurumlarımıza yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Programı Bilgilendirme Toplantısı

Erasmus+ Programı 2018 yılı teklif çağrısı döneminde okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi alanlarında Bireylerin Öğrenme Hareketliliği alt programına proje başvurusu yapacak olan kurumlara yönelik bilgilendirme toplantısı 8 Ocak 2018 tarihinde Balıkesir Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri ACAR’ın açılış konuşmaları ile başlayan program iki oturum halinde devam etti. Kurumlarımızın proje hazırlığı konusunda harcadığı emeğin çok değerli olduğunu belirten ACAR, ilimizde yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine fırsat sunan bu ve buna benzer proje çalışmalarına çok önem veriyoruz ve sizlerin sayesinde proje başvurularında artış görmeyi hedefliyoruz diyerek gösterdikleri ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür etti.  

Farklı okul ve kurum türlerinden 80 kişinin katıldığı etkinlikte proje başvurularında sık yapılan hatalar, strateji ve öncelikler doğrultusunda en çok hibe alan proje konuları, erasmus+ araçları, etwinning, epale, school education gateway platformları, programın amaç ve kapsamı, AB strateji ve hedefleri konularında bilgilendirmelerde bulunuldu. Ar-Ge Birimi personellerinden Yılmaz Ragıp DÜLKER, Ece ÖZTÜRK PULCU, Ayşe Pınar KARAÜZÜM ve Fahri KALAFAT’ın gerçekleştirdiği sunumların ardından proje formları üzerinden paylaşım yapılan ikinci oturum gerçekleştirildi. Soru-cevap oturumunun ardından program sona erdi. 

08-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-201808-01-2018

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.