BALIKESİR İL MEM ARGE

Dersimiz Hayat Bilgisi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz adına hazırlanan "Dersimiz Hayat Bilgisi" isimli proje teklifimiz Avrupa Komisyonu tarafından başarılı bulunarak kabul edildi.
Dersimiz Hayat Bilgisi

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz adına hazırlanan "Dersimiz Hayat Bilgisi" isimli proje teklifimiz Avrupa Komisyonu tarafından başarılı bulunarak kabul edildi. Erasmus+ Programı 2020 yılı Teklif Çağrısı döneminde Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje, hibe desteği almaya hak kazanan 49 projeden biri oldu.

Yaşam becerileri konusunda yetişkin eğitimi personellerine yeni bir bakış açısı kazandırmak ve destekleyici çalışmaların yetişkin eğitiminde kullanılabilirliğini ölçerek görüş ve stratejiler geliştirmek, yetişkin eğitiminde kullanılabilecek alternatif öğrenme ve öğretme metotları konusunda deneyim kazandırmak, yenilikçi metot ve araçlarla hayatboyu öğrenme hizmetlerinin etkinliğini artırmak amaçlarını taşıyan proje, ilimizdeki 7 halk eğitim merkezinin katılımını içermektedir.

İlimizde 25-55 yaş aralığındaki yetişkin nüfusun en fazla olduğu ilçeler olan Ayvalık, Bigadiç, Dursunbey, Erdek, Gönen, Savaştepe ve Sındırgı ilçelerindeki halk eğitim merkezlerimiz projede konsorsiyum üyesi olarak yer almaktadır. 34.881 Euro hibe desteği ile kabul gören ve 14 ay sürecek olan proje ile toplamda 21 yetişkin eğitimi personelinin yurtdışında "21.Yüzyıl Yaşam Becerileri", "Girişimcilik ve Sosyal Medya" ve "Eğitimde Bilişim Teknolojileri" isimli 3 farklı yapılandırılmış kurs faaliyetine katılarak yaşam becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

2018 yılı Teklif Çağrısı döneminde kabul edilen ve 18 ay süre ile uygulanan "Sosyal İçermenin Desteklenmesinde Personel Yetkinliklerinin Geliştirilmesi" isimli projemiz ile birlikte, ilimizde bulunan halk eğitim merkezlerinin %70'i Erasmus+ Programı kapsamında yurt dışı hareketliliklerde yer almış, proje üretme kapasitelerinde artış ve kurumsal kapasitelerinde gelişme sağlanmıştır.

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.