BALIKESİR İL MEM ARGE

Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu

27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde İzmir'de 5 gün boyunca sürecek olan Türkiye'nin en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST'e, ilk üç gün içerisinde Balıkesir'den yaklaşık olarak 10 bin öğrencimiz katılım sağlayacak.
Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST; bilim ve teknik alanda tüm gençlerimizin, öğrencilerimizin ürünlerini hazırlayıp sunma, bir festival havasında bir araya gelme, bilimsel etkinlikler yapma, savunma sanayisi ile ilgili gelişmeleri takip etme fırsatı sunuyor. Birçok kategoride yapılan teknoloji yarışmalarında öğrenciler ve farklı eğitim seviyelerinden katılımcılar projelerini sergiliyor.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı; Türkiye'de millî teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan, birçok kuruluşun paydaşlığıyla Cumhuriyetimizin 100. yılında "Millî Teknoloji Hamlesi" kapsamında düzenlenen, 2023 yılının son TEKNOFEST heyecanına İzmir'de ortak oldu. Festival coşkusu sürerken öğrencilerimizle bir araya gelen Müdürümüz; stantları gezerek gençlerimizle sohbet etti, yarışmalar ve projelerle ilgili bilgi aldı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı'ya, Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner Bahadır eşlik etti.

Teknoloji ve bilime merak duyan öğrencilerimiz, Türkiye'nin milli ve yerli imkanlarla ürettiği hava ve kara araçlarının bulunduğu sergi alanını ziyaret etti. "Bilim Şov, Hürkuş ve Gökbey Müzikali, Uçan Çocuklar Akrobasi gösterilerini heyecanla izleyip, "Dikey Rüzgar Tüneli, Kara ve Hava Araçları Sergisi, Pedallı Uçuş Etkinliği" aktiviteleri ve TEKNOFEST Bilim Sokağı atölyelerine katılarak farklı deneyimler yaşadı. Solo Türk, Aksungur, Bayraktar, Hürkuş gibi nefes kesen gösteri uçuşları öğrencilerimizin beğenisini kazandı.

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.