BALIKESİR İL MEM ARGE

BENGİ İlçe Formatör Öğretmenleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında 21 Kasım 2017 Salı günü saat 10.00’da BENGİ İlçe Formatör Öğretmenleri ile değerlendirme toplantısı düzenlendi.  
BENGİ İlçe Formatör Öğretmenleri ile Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Birimi Şube Müdürü Fahri ACAR’ın başkanlığında İlçelerde yapılacak çalışmaların koordineli yürütülmesi ve değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE ekibi ve 20 ilçenin İlçe Formatör öğretmenleri katıldı.

     Göreve yeni başlayan Formatörler için BENGİ yazılım sistemi tanıtıldı. İlimizde yer alan ilçe ve okulların proje kapsamında yapacakları işlem basamakları sistem üzerinden uygulamalı olarak anlatıldı. Yapılan toplantı sonucunda BENGİ Formatörlerinin sorumlu olduğu ilçe ve okullarda yapılan BENGİ etkinlik / projelerin takiplerinin düzenli yapılması istendi.  Yazılımın uygulanması ve yapılan uygulamaların sisteme düzenli olarak yüklenmesi konusundaki süreçlere dikkat çekildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öne çıkan örnek projelerin diğer kurumlara da emsal teşkil etmesi için yaygınlaştırma çalışmaları yapılacağı belirtildi.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi personellerinden Sedef SÜRGEN ve Ayça DENİZLİ’ nin sunumlarının ardından Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) proje değerlendirme toplantısı sona erdi.

       21 Kasım 2017 tarihli toplantı gündemi aşağıda yer almaktadır.

Açıklama

Konu: BENGİ Formatör Toplantısı

Açılış

Açılış konuşması: Fahri ACAR / İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü / BENGİ Projesi İl Koordinatörü

Uzman

Sedef SÜRGEN

Konu

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi Tanıtımı

Uzman

Ayça DENİZLİ

Konu

BENGİ Yazılımı Tanıtımı

BENGİ Formatör Öğretmenlerinin Görev ve Sorumlulukları

Dilek ve temenniler

Kapanış

 

 23-11-201723-11-201723-11-201723-11-2017

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.