"Bana AB´yi Anlat" Kısa Öykü, Resim ve Slogan Yarışmaları Başvuruları
Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programı tarafından finanse edilen ve Bakanlığımızın faydalanıcısı olduğu TR2011/0136.06-01/001 sözleşme numaralı “Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor” projesi kapsamında; 10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile arttırılmasının hedeflendiği 81 ilimizdeki tüm ortaokul ve liselerde 7, 8 ve 9. Sınıf öğrencilerimize yönelik “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, öykü ve slogan olmak üzere farklı kategorilerde ulusal düzeyde yarışmalar gerçekleştirilecektir.![](/meb_iys_dosyalar/2016_01/k_19114728_k_05185636_ab1.jpg)
Anılan yarışmalara dair kategorilere göre ayrı ayrı hazırlanmış yönergeler ve ilgili diğer belgeler aşağıda sunulmuştur.
"Bana AB´yi Anlat" Resim Yarışması- 81 ilde yer alan tüm ortaokulların 7.sınıf öğrencilerine açıktır. Basvuru formu ve yönerge için tıklayınız.
"Bana AB´yi Anlat" Slogan Yarışması-81 ilde yer alan tüm ortaokulların 8.sınıf öğrencilerine açıktır. Başvuru formu ve yönerge için tıklayınız.
"Bana AB´yi Anlat" Kısa Öykü Yarışması-81 ilde yer alan tüm liselerin 9.sınıf öğrencilerine açıktır. Başvuru formu ve yönerge için tıklayınız.