BALIKESİR İL MEM ARGE

Balıkesir Erasmus Proje Pazarı-2

Balıkesir Erasmus Proje Pazarı-2

İlki 2017 yılında düzenlenen Erasmus Days (Erasmus Günleri) Avrupa festivalinin beşincisi 14-16 Ekim 2021 tarihlerinde birçok ülkede eş zamanlı etkinliklerle gerçekleştirilecektir. Ülkemizde geçtiğimiz yıl 50 ilde 656 farklı etkinlikle kutlanan Erasmus Günleri, Erasmus+ hakkında farkındalık yaratmak ve Erasmus+ proje sonuçlarının paylaşılması amacıyla düzenlenmekte olup ilimiz 14-15 Ekim 2021 tarihleri arasında Balıkesir Erasmus+ Proje Pazarı-2 çalışması ile etkinliğe katkı sağlayacaktır.

14-15 Ekim 2021 tarihleri arasında Balıkesir Öğretmenevi'nde gerçekleştirilmesi planlanan Balıkesir Erasmus Proje Pazarı-2'de sözlü sunum, poster sunum ve sergi, atölye çalışması ve müzik yarışması etkinlikleri düzenlenecektir. Söz konusu etkinliklerde katılımcı ya da dinleyici olarak yer almak isteyen öğretmen ve öğrenciler bağlantıda bulunan bilgi notu doğrultusunda aşağıda yer alan formlar aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler.

Etkinlikte sözlü sunum ve poster sunum-sergi olmak üzere iki yöntemle deneyim paylaşımı oturumları düzenlenecektir. Sözlü sunumlar "Erasmus'a Farklı Bir Bakış" temasında katılımcılar tarafından önerilen başlıklarda 20 dakikalık konferanslar şeklinde gerçekleştirilecektir. Poster sunum ve sergi etkinliğinde ise 2014-2021 yılları arasında uygulanmış ve uygulanmakta olan projelerin yaygınlaştırılmasına yönelik poster sunumları ve sergi gerçekleştirilecektir. Her iki etkinlik için bağlantıda yer alan başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Etkinlikte atölye düzenlemek isteyen katılımcılar bağlantıda yer alan başvuru formu ile atölye önerisinde bulunabilir.

Etkinlikte Karesi Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi tarafından lise öğrencilerine yönelik liseler arası müzik yarışması düzenlenecektir. Finale kalan 5 finalist etkinlik gününde canlı performans sergileyecek ve oylama da canlı olarak gerçekleştirilecektir. Yarışma ödülleri ile ilgili bilgi ilerleyen günlerde web sayfamız ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden paylaşılacaktır. Başvurular bağlantıda yer alan şartname üzerinden alınacaktır.

Etkinlikte proje sunumlarını dinlemek, program hakkında bilgi sahibi olmak, atölye çalışmalarında yer almak isteyen katılımcılar bağlantıda yer alan başvuru formu aracılığıyla dinleyici kaydı oluşturabilir.

Balıkesir Erasmus Proje Pazarı 2'de katılımcı ve dinleyici olarak yer alacak öğretmen ve öğrencilerin onay yazıları etkinlik tarihinden 1 hafta önce kurumlarına ulaştırılacaktır. Etkinliğe tam zamanlı katılım sağlayan katılımcı ve dinleyicilere katılım belgesi düzenlenecek olup, katılım belgeleri kayıt aşamasında belirtilen e-posta adreslerine gönderilecektir. 

13-09-202113-09-202113-09-202113-09-202113-09-2021

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.