BALIKESİR İL MEM ARGE

Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyonu

Müdürlüğümüz Erasmus+ Programı Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında gönderen, ev sahibi ve koordinatör kurum olarak akredite edildi.
Avrupa Gönüllü Hizmeti Akreditasyonu

13.02.2018 tarihinde başvurusu yapılan Avrupa Gönüllü Hizmeti Kurumsal Akreditasyon sürecimiz tamamlanarak, müdürlüğümüz 31.12.2020 tarihine kadar gönderen, ev sahibi ve koordinatör kurum olarak akredite edilmiştir.

Bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dâhilinde yer almayı sağlayan, katılımcıların tüm masraflarının karşılandığı, temel düzeyde dil eğitimini (% 5) içeren ve 17-30 yaş arasındaki tüm gençlerin katılımına açık olan Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH), Avrupa Birliği´nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu faaliyet kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde gönüllü olarak yer alabilmektedir.

25.02.2019 tarihinde kurumumuza gerçekleştirilen akreditasyon ziyaretinde kurumumuzun idari, mali ve insan kaynakları kapasitesinin Avrupa Gönüllü Hizmeti faaliyetlerin yer almaya ve bu projeleri yürütmeye elverişli olup olmadığı; ev sahibi olarak başvurumuz olması nedeniyle de, başvurumuzda sunulan ve gönüllülerin yer alacağı belirtilen faaliyetlerimize ilişkin mekan ve belgeler konusunda bilgi alınmıştır.

Ulusal Ajans’a ve AB Komisyonu Yürütme Ajansı’na proje başvurusunda bulunabilmek, diğer akredite kurum ve kuruluşlar ile proje ortaklığı yapabilmek adına Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında sunmuş olduğumuz Gönüllü Kurum ve Kuruluşlarının Akreditasyonuna ilişkin talebimiz, Akreditasyon Komitesinin 26.04.2019 tarih ve 2019/1 sayılı kararıyla sonuçlandırılmıştır. Kurumumuz, 947113433 referans numarası ile "Gönderen", "Ev Sahibi" ve "Koordinatör" olarak 31.12.2020 tarihine kadar akredite edilmiştir. Bu referans numarası ile akreditasyonumuza ilişkin detaylar için lütfen tıklayınız.

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.