BALIKESİR İL MEM ARGE

YENİLİKÇİLİK ÖDÜL TÖRENİ BALIKESİR’DE YAPILDI.

YENİLİKÇİLİK ÖDÜL TÖRENİ BALIKESİR’DE YAPILDI.

       Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Batı Marmara ödül töreni Balıkesir’de yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dördüncüsü düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödül töreni ilimiz Ayvalık ilçesi Cunda Uygulama Otelinde yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanlığını temsilen Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Haşim ALTUN katıldı. Ödül töreninin ev sahipliğini ise Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER ve Ayvalık İlçe Kaymakamı Namık Kemal NAZLI yaptılar. Batı Marmara Bölgesinde bulunan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü üç ödül aldı. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Senin Gibi Olmak için Elimi Tutar mısın?”,  Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Turizmin Yükselen Sesi” ve Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan “Ahiler İş Başında” projeleri Yenilikçilik ödüllerine layık görüldü. Çanakkale ilinden beş, Kırklareli ilinden ise bir eser ödül aldı.

       Törenin açılış konuşmasına yapan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER, ilimizdeki bütün eğitim kurumlarında bu ve buna benzer proje çalışmalarını çok önemsiyoruz. Bu yıl ilimize üç ödül geldi. Okullarımızda yapılacak çalışmalarla önümüzdeki yıllarda ödül sayımızı çoğaltmaya çalışacağız. Öğrencilerimize yaratıcı düşünme ve proje üretme kültürünü aşılamaya gayret ediyoruz, dedi.

       Milli Eğitim Bakanlığı adına Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Haşim ALTUN, bakanlığımız tarafından düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri, yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin yenilikçi uygulamaları hayata geçirmesine fırsat sunan bir etkinliktir. Bu nedenle bakanlığımız bu proje çalışmalarıyla eğitim ortamlarının kalitesini arttırmayı, yaygınlaştırmayı ve ülkemizin her bir köşesinde yapılan güzel ve yenilikçi uygulamaların diğer öğretmenlere de örnek olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Katılımcı ve emeği geçen tüm proje ekiplerine ve bireysel katılımcılara bakanlığımız adına teşekkür ederim, dedi.

      Tören Milli Eğitim Bakanlığı tarafından proje sahibi öğretmenlere gönderilen tablet bilgisayarlar, proje beratları ve Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ tarafından gönderilen plaketlerin dağıtımıyla devam etti. Protokol ve katılımcıların proje standlarını gezmesiyle tören son buldu.

01-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-201601-12-2016

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.