BALIKESİR İL MEM ARGE

Tekno-Girişimci Gençlik Çalıştayı Başvuruları

Tekno-Girişimci Gençlik Çalıştayı Başvuruları

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi ortaklığında yürütülen ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca desteklenen Tekno-Girişimci Gençlik Projesi gençler ve karar alıcıları teknoloji ve girişimcilik odağında bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Proje kapsamında 2-6 Kasım 2021 tarihleri arasında çalıştay, 23-26 Kasım 2021 tarihleri arasında zirve faaliyeti düzenlenecektir.

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen; teknoloji ve girişimcilik üzerine konferans, panel, atölye çalışması, girişimcilik-teknoloji yarışmaları ve kariyer günleri etkinliklerinin yer alacağı zirveye, lise ve üniversite öğrencileri, mezunlar, gençler ve genç girişimciler katılım sağlayacaktır.

Zirve öncesinde gençler ile karar alıcıları bir araya getirerek, teknoloji ve girişimcilik konularında gençlerimizi bilgilendirmek üzere 2-6 Kasım 2021 tarihleri arasında Balıkesir Öğretmenevi'nde Tekno-Girişimci Gençlik Çalıştayı düzenlenecektir. Çalıştayda lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan 90 katılımcı yer alacak olup çalıştay içinde ayrıca iki gün süreli ve sertifikalı tekno-girişimcilik eğitimi verilecektir.

Söz konusu çalıştayın başvuruları 27 Ekim 2021 Çarşamba gününe kadar bit.ly/startitup21 bağlantısında yer alan form üzerinden alınacak olup Balıkesir dışındaki katılımcıların seyahat ve yeme-içme masrafları bütçe limitleri doğrultusunda proje bütçesinden karşılanacaktır. Çalıştaya katılımı kabul edilen katılımcılarla iletişime geçilerek süreç hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.