BALIKESİR İL MEM ARGE

Sındırgı´da Baharı Müjdeleyen CEMRE Bu Kez Kitap Olup Öğrencilerimizin Yüreğine Düştü

Sındırgı´da Baharı Müjdeleyen CEMRE Bu Kez Kitap Olup Öğrencilerimizin Yüreğine Düştü

16 BİN 220 KİTAP SINDIRGI’DA ÖĞRENCİLERİMİZE DAĞITILDI

     Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında, Sındırgı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen "Cemre” kitap projesi ile ilçedeki tüm okullara 16 bin 220 kitap dağıtıldı.

     Sındırgı Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen kitap dağıtım törenindeki gösterilerin ardından Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve beraberindeki heyet, 15 dakika kitap okudu.

EĞİTİM İÇİN YOLA ÇIKTIK

     Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş , eğitim için yola çıktıklarını ifade ederek BENGİ projesinin önemine vurgu yaptı. Başkan Yavaş, projenin tüm paydaşlarına ise teşekkür etti.

GÜÇLÜ VE KUTLU BİR ŞEKİLDE YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYORUZ

      Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş ise, "BENGİ projesi kapsamında hazırlanan ´Cemre´ projesi uygulamaları esasları doğrultusunda kitap dağıtım töreninde bir araya geliyoruz. Bizler ilim ve irfan yuvalarının temsilcileriyiz. Bu doğrultuda Sayın Valimizin düsturu ve hedefleri doğrultusunda hazırlanan ‘BENGİ’ projesini bugün 246 öğretmenimizle, 30´a yakın idarecimizle birlikte güçlü ve kutlu bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZIN KALBİNE KİTAP SEVGİSİ DÜŞTÜ

      Programda yaptıkları konuşmaları ile emeği geçenleri tebrik eden Vali Ersin Yazıcı  da," Cemre diye adlandırdığımız çocuklarımızın, insanlarımızın kalbine düşecek olan kitap sevgisi, kitapla buluşma, kitap dağıtımı, dinimizin ilk emri olan ´oku´ projesi ile bu güzel etkinlikte sizlerle birlikte olduğum için kendimi bugün çok mutlu hissediyorum. Öncelikle Sındırgı Kaymakamlığına, Sındırgı Belediye Başkanlığına bu projeye sahip çıktıkları için, bu projeyi yeni projelerle alt projelerle destekledikleri için, gönüllerini bu işe verdikleri için ve diğer katılımcıları harekete geçirdikleri için huzurlarınızda bu iki kuruma öncelikle tabi ki İlçe Milli Eğitim Teşkilatımıza da teşekkür ediyorum." dedi.

BENGİ İLE BİR SİNERJİ OLUŞTURACAĞIZ

      BENGİ projesi ile bir sinerji oluşturma gayreti içerisinde olduklarını belirten Vali Yazıcı, "İnşallah 20 ilçemizde de eğitimin herkes farkına varacak. Tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları merceklerini eğitimin üzerine çevirecekler, bizler bunu hep birlikte sağlayacağız." dedi.

CEMRE DİĞER İLÇELERİMİZE DE ÖRNEK OLSUN

     Sındırgı´dan diğer 19 ilçeye seslenen Vali Yazıcı, "Bakınız, Cemre diye adlandırdıkları bütün okullarımızı bütün çocuklarımızı kitapla buluşturan bu etkinliği diğer 19 ilçemizden de bekliyorum, Sındırgı´nın örnek  alınmasını istiyorum." şeklinde konuştu.

CEMRE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

     “Cemre” projesi iş birliği protokolü  Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş, Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık, Ziraat Odası Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Güner, Zenit Madencilik Halkla İlişkiler Müdürü Coşkun Kuzum ve Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç adına Limak Uludağ Balıkesir Bölge Yönetmeni Vahide Yakut tarafından imzalandı. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ise protokolü onayladı.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, okullarda en çok kitap okuyan öğrencilere ödüllerini vermesinin sonrasında 16 bin 220 adet kitap okullara teslim edildi.

13-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-2017

 

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.