BALIKESİR İL MEM ARGE

Savaştepe´de Öğrenci, Veli ve Öğretmenlere Konferanslar Düzenlendi

   Savaştepe İlçe Kaymakamımız Metin YILMAZ´ın Bengi Projesi kapsamında organize ettiği konferanslarda, Kişisel Gelişim Uzmanı Tarihçi Yazar Mustafa TURAN 3 günde (18-19-20 Nisan 2017) 6 konferans vermiştir. Yazarın verdiği konferanslar ve içerikleri aşağıdadır.  
Savaştepe´de Öğrenci, Veli ve Öğretmenlere Konferanslar Düzenlendi

GENÇLİKTEN GELECEĞE DEĞERLER EĞİTİMİ KONULU KONFERANS 

   İlçemiz Kaymakamlığının koordinesiyle üç gün süren bir eğitim ve motivasyon programı çerçevesinde, Kişisel Gelişim Uzmanı ve Tarihçi Yazar Mustafa TURAN tarafından verilen bir dizi konferansın ilkinde, lise öğrencilerimize yönelik olarak “ Gençlikten Geleceğe Değerler Eğitimi “ konulu konferans düzenlendi.

   Gençlerin ilgi ve dikkatle takip ettiği konferansta yazar, gençlik ve gelecek arasında başarılı olmak için teknik ve metotlar ile bizi dinamize eden dinamiklerimizi ve değerlerimizi etkili ve akıcı bir üslupla sunu eşliğinde anlatarak gençlerimizin istifadesine sundu. 

EĞİTİMDE KALİTE ÖĞRETİMDE MOTİVASYON KONULU KONFERANS 

  İlçemizde her düzeyde görev yapan tüm öğretmenlerimizin katılımı ile “ Eğitimde Kalite Öğretimde Motivasyon” başlıklı bir konferans düzenlendi. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Tarihçi Yazar Mustafa TURAN tarafından verilen konferansta “İdeal bir öğretmen Nasıl Olmalı? ”, “ Eğitimde Kaliteyi Nasıl Arttırabiliriz? ” , “ Öğretim Tekniklerini Nasıl Cazip Kılabiliriz? “ gibi pek çok konuda, birçok örnek olay ve yeni yaklaşımlarla öğretmenlerimize etkili bir sunum gerçekleştirdi.

   Konferans sonunda, yazara teşekkürlerini sunan eğitimcilerimiz konferanstan dolayı duydukları beğeni ve memnuniyetlerini ifade ettiler.

İDEAL DİN GÖREVLİSİNİN MOTİVASYONU 

   İlçemizde İmamlar ve Kur’an Kursu öğreticilerinden oluşan tüm din görevlilerimize “ İdeal Din Görevlisin Motivasyonu “ konulu bir konferans verildi. İki saate yaklaşan konferansı derin bir dikkatle takip eden katılımcılara, Tarihçi Yazar Mustafa TURAN, iyi ve ideal bir din görevlisinin nasıl olması gerektiği huşunu sunu eşliğinde geniş bir açıdan ele alarak örneklerle işledi. İslam’ın ilk devirlerinde ve tarihimiz boyunca bu konudaki uygulamalara değinerek ölçü ve öncünün Hz. Peygamber olması gerektiği üzerinde sıklıkla duran ve 5 vakit namaz kılmakla vazifenin bitmediğini, asıl vazifenin bundan sonra başladığını belirten yazar; caminin değil, mahallenin din görevlisi olmak gerektiğini ve sosyal ve kültürel aktivitelerle aktif bir görev anlayışının amaçlanmasının çok elzem olduğunu katılımcıların idraklerine sundu.

AİLE İÇİ İLETİŞİM, MUTLU AİLE, BAŞARILI ÇOCUK KONULU KONFERAN 

   Akşam seansında icra edilen ve öğrenci velileri ile halkın iştirak ettiği “ Aile İçi İletişim, Mutlu Aile, Başarılı Çocuk “ konulu sunum da fevkalade verimli geçti. Ailede huzurun nasıl tesis edileceği, eşlerin uyumunun nasıl sağlanacağı ve çocukların nasıl eğitilmesi gerektiği gibi aile ve çocuk ilişkileri bakımından pek çok konunun ele alındığı konferanstan katılımcılar son derece memnun ayrıldı.

KÜLTÜRÜMÜZDE KİTAP OKUMA VE OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMA MOTİVASYONU KONULU KONFERANS 

   İlçemizde 5,6 ve 7. Sınıf öğrencilerinin katılımı ile "Kültürümüzde Kitap ve Okuma Alışkanlığı Kazanma Motivasyonu" konulu konferans düzenlendi. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Tarihçi Yazar Mustafa TURAN tarafından verilen konferansta, kitap okumanın sınavlarda kazandıracağı artılar ile sosyal hayatta başarıya etkileri geniş bir açıdan ele alınarak öğrencilerin dikkatine sunuldu. Öğrencilerimizin kitapla dost olmaları ve kitabı vazgeçilmezleri arasına koymaları için zengin örneklerin verildiği sunuda, öğrencilerin düzenli okuma alışkanlığını kazanmalarına yönelik olarak her gün en az yarım saat kitap okuma hedefi dikte edildi.

DESTANLAŞAN ÇANAKKALE ve 15 TEMMUZ VATAN SEVGİSİ KONULU KONFERANS 

   Öğretmenler, öğrenciler ve velilere yönelik gerçekleştirilen konferanslar dizisinin sonuncusu, “ Destanlaşan Çanakkale ve 15 Temmuz Vatan Sevgisi “ başlığında lise öğrencilerine yönelik olarak icra edildi. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Tarihçi Yazar Mustafa TURAN’ın kaleme aldığı “ Destanlaşan Çanakkale “ adlı eserin anlatıldığı ve katılımcı kitlede derin bir vatan sevgisi oluşturmak amacıyla vatan sevgisinin ne demek olduğu ve vatanın değeri gibi konuların sunu eşliğinde verildiği konferansta, dün ecdadımızın vatan elden gitmesin, bayrak inmesin, ezan susmasın diye vatan ve din uğrunda seve seve nasıl can verdiyse, bugün bizlerin de gerektiğinde vatan için can vermeye hazır olmamız gerektiğinin önemi vurgulandı.

25-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-201725-04-2017

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.