BALIKESİR İL MEM ARGE

Müdürlüğümüz Üç Alanda Erasmus Akreditasyonuna Hak Kazandı

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından üç alanda Erasmus Akreditasyonuna hak kazanmıştır. Müdürlüğümüz, 81 ilde 3 alanda akreditasyona hak kazanan 14 ilden biri olmuştur.
Müdürlüğümüz Üç Alanda Erasmus Akreditasyonuna Hak Kazandı

Ekim 2020'de Müdürlüğümüz adına "okul eğitimi", "mesleki eğitim" ve "yetişkin eğitimi" alanlarında başvurusu yapılan Erasmus Akreditasyonu sonuçları açıklanmış olup her üç alanda da başvurularımız kabul edilmiştir.

Bu kapsamda okul eğitimi alanında oluşturulan 5 yıllık plan doğrultusunda anaokulundan liseye tüm okullarımızda toplamda 1000 öğrenci ve 1500 öğretmenin yurt dışı hareketliliklerde yer alması planlanmaktadır.

Mesleki eğitim alanında oluşturulan 4 yıllık plan doğrultusunda mesleki ve teknik Anadolu liselerimizde öğrenim gören 106 öğrenci ile bu okullarımızda görevli 31 öğretmenin yurt dışı hareketliliklere katılması öngörülmektedir.

Yetişkin eğitimi alanında oluşturulan 2 yıllık plan çerçevesinde ise halk eğitim merkezlerimizde görevli 220 yönetici ve öğretmenin yurt dışı hareketliliğinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Elde edilen akreditasyon sürecinde, Cumhurbaşkanlığı On Birinci Kalkınma Planı, Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu ve 2019-2023 Dönemi Stratejik Planı, Erasmus Programının öncelikleri, Müdürlüğümüz Uluslararasılaşma Strateji Belgesi ve Stratejik Planında yer alan hedef, strateji ve faaliyetler doğrultusunda yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi, bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkin kullanımının sağlanması, eğitim-öğretim süreçlerinin kalitesinin artırılması, eğitim olanaklarının çeşitlendirilmesi, dezavantajlıların sosyal içermelerinin desteklenmesi ve uluslararası ağ yapılarının oluşumunun teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.