BALIKESİR İL MEM ARGE

İlimizin TÜBİTAK Projelerinde Başarısı Sürüyor

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Desteklerinden, 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları ile 4007-Bilim Şenlikleri Destekleme Programlarında 2018 yılı için desteklenmesine karar verilen projeler açıklandı.
 İlimizin TÜBİTAK Projelerinde Başarısı Sürüyor

 İlimizin TÜBİTAK Projelerinde Başarısı Sürüyor

TÜBİTAK 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı, bilginin topluma anlaşılır bir biçimde aktarılmasını, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla desteklenmesini amaçlar. Projelerde katılımcılara, olabildiğince fazla bilgi aktarılması değil, basit bilimsel olguları fark etmeleri sağlanarak, merak duygularının, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesi önem arz etmektedir.

2018 yılı için TÜBİTAK 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı başvuru sonuçları 21.12.2018 tarihinde açıklanmış, TÜBİTAK tarafından ülke genelinde toplam 85 projenin desteklenmesine karar verilmiştir. Desteklenen projelerin 2 tanesi ilimize aittir.

Desteklenmesine Karar Verilen TÜBİTAK 4004 Projelerimiz

S.N.

İlçe

Yürütücü Kuruluş

Proje Adı

1

Bandırma

Bandırma Bilim Sanat Merkezi

Denizden Karaya Bilim

2

Altıeylül

Plevne  Ortaokulu

Doğanın İçinde Bilimler Bizimle

 

TÜBİTAK 4007-Bilim Şenlikleri Destekleme Programı, bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılmasını amaçlamaktadır.

2018 yılı için TÜBİTAK 4007-Bilim Şenlikleri Destekleme Programı başvuru sonuçları 21.12.2018 tarihinde açıklanmış, TÜBİTAK tarafından ülke genelinde toplam 50 projenin desteklenmesine karar verilmiştir. Desteklenen projelerin 2 tanesi ilimize aittir.

Desteklenmesine Karar Verilen TÜBİTAK 4007 Projelerimiz

S.N.

İlçe

Yürütücü Kuruluş

Proje Adı

1

Büyükşehir

Balıkesir Millî Eğitim Müdürlüğü

Balıkesir´de Spor Teknoloji İlişkisi ve Spor Biliminin Geleceği

2

Karesi

Şehit Prof.Dr.İlhan VARANK Bilim ve Sanat Merkezi

Bu Sonbahar On Da Bilim Var

 

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.