BALIKESİR İL MEM ARGE

GMKA´dan Öğretmenlerimize Teknik Destek Programı Eğitimi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okullarımızda proje üretme kapasitesinin artırılması amacıyla "Teknik Destek Programı"na yönelik proje eğitimi gerçekleştirdi. Eğitim 18.10.2017 tarihinde GMKA Balıkesir hizmet binasında verildi.
GMKA´dan Öğretmenlerimize Teknik Destek Programı Eğitimi

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okullarımızda proje üretme kapasitesinin artırılması amacıyla "Teknik Destek Programı"na yönelik proje eğitimi gerçekleştirdi. Eğitim 18.10.2017 tarihinde 25 gönüllü öğretmenin katılımıyla GMKA Balıkesir hizmet binasında verildi. Eğitime Altıeylül, Karesi, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Gönen, İvrindi, Kepsut, Manyas, Sındırgı ve Susurluk ilçelerinden katılım sağlandı. 

Kaliteli ve başarılı bir teknik destek projesi yazmanın desteklenmesi, proje yazmada karşılaşılan sorunların giderilmesi ve proje içeriğinin daha iyi anlaşılır olması için düzenlenen eğitim GMKA Proje Yönetim Birimi Başkanı Abdullah GÜÇ ve birim uzmanı İsmail ÇELİK tarafından verildi. 

Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlama amacını taşıyan 2017 Teknik Destek Programı tanıtıldı. Eğitimde; programın amaç ve öncelikleri, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) kullanımı, proje değerlendirme kriterleri ve puanlama, başvuru belgeleri ve destekleyici belgeler konu başlıkları olarak yer aldı. Ayrıca projenin gerekçelendirilmesi, programın kapsamıyla ilgililiği, sorun ve ihtiyaç analizi, sürdürülebilirlik ve çarpan etki, hedef grupların ve nihai yararlanıcıların tanımlanması, projenin sağlayacağı katma değer ve beklenen sonuçlar hakkında detaylı bilgi verildi. Eğitimin ardından öğretmenlerin başvuru yapmayı düşündüğü proje konularına yönelik soru cevap oturumu düzenlendi.

18-10-201718-10-201718-10-201718-10-2017

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.