BALIKESİR İL MEM ARGE

GMKA´dan Blockchain Projesine Destek

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2018 Yılı Teknik Destek Programı 2. Dönem Sonuçları Açıklandı  
GMKA´dan Blockchain Projesine Destek

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Teknik Destek Programının açıklanan 2. Dönem Sonuçlarına göre Güney Marmara Kalkınma Bölgesinde yer alan ve başarı gösteren 10 Projenin 6´sı Balıkesir’e; bunlardan 5´i  Milli Eğitim kurumlarına, 1’i ise müdürlüğümüze ait projeler oldu.

Balıkesir il Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından hazırlanan "Dönüşüm Eğitimden Başlıyor: Blockhain" adlı proje desteklenen projeler arasında yer aldı. Proje kapsamında, ilimizde bilişim teknolojileri öğretmeni, MEBBİS yöneticisi ve okul idarecisi olarak görev yapmakta olan 150 öğretmene Blockchain teknolojileri eğitimi verilmesi planlanmaktadır. Üç gün sürecek olan eğitimin içeriği şu şekildedir: Blok zinciri teknolojisinin çalışma prensibi ve türleri, tanımı, kullanım alanları, blok zinciri uygulamaları ve platformları, blok zinciri regülasyonları, kripto para birimleri; Dijital dönüşüm gerçeği ve evrimi, dönüşüm yönetimi ve metodolojisi, yeni endüstri çağında blok zinciri teknolojilerinin yeri, dijital bilgelik, küresel rekabette blok zinciri uygulamaları, geleceğin işletmelerinde blok zinciri; Eğitim sektöründe akıllı kontratların kullanımı, dijital varlıkların güvenliği, dijital bir öğrenme ekosistemi, blok zinciri teknolojisinin eğitimde kullanımına örnekler. 

Milli Eğitim kurumlarına ait diğer projeler şunlardır:

S. No.

İlçe

Kurum

1

Karesi

Rehberlik ve Araştırma Merkezi

2

Edremit

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

3

Erdek

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

4

Kepsut

Çok Programlı Anadolu Lisesi

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.