BALIKESİR İL MEM ARGE

GMKA Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Sözleşme Töreni

2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından toplam bütçesi 15 Milyon TL olan “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi” konulu Mali Destek Programı kapsamında, tamamlanan değerlendirmeler sonucu başarılı bulunan projeler için imza töreni gerçekleştirildi. 
GMKA Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı Sözleşme Töreni

GMKA Balıkesir merkez binasında, İstiklal Marşı ve açılış konuşmasının ardından gerçekleştirilen törene, GMKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, GMKA Yönetim Kurulu Üyeleri Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ile Balıkesir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Balıkesir OSB İl Müdürü Mesut Eray, GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, GMKA Program Yönetim Birimi Başkanı Murat Ateş, ilçe kaymakamları ile başarılı bulunan proje sahipleri olan kamu kurum ve kuruluşlardan gelen temsilciler katıldı. GMKA Program Yönetim Birimi uzmanlarından Tuğba Bozkurt’un sunumunun akabinde, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da bir konuşma gerçekleştirdi. Törene Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait BETA Projesi sözleşmesini almak üzere İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz katıldı.

Genel amacı Güney Marmara Bölgesinde bölgenin ihtiyaç duyduğu alanlarda işgücü niteliğinin artırılması olarak belirlenen programda ele alınan öncelikler çerçevesinde 15 milyon TL bütçe ayrılarak 34 projenin desteklendiği açıklandı. Balıkesir’de desteklenecek olan 22 proje için 8 milyon 627 bin TL kaynak ayrılmıştır. Bu projelerin toplam bütçesi ise 9 milyon 597 bin TL’dir.  Balıkesir ilinde desteklenecek olan MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı toplam 13 kurumun destek bütçesi 5 milyon 87 bin TL olup Balıkesir için kullandırılacak kaynağın %59’una tekabül etmektedir.

21-06-201821-06-201821-06-201821-06-2018

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.