BALIKESİR İL MEM ARGE

GMKA Doğrudan Faaliyet Desteği

Kasım 2015´te başvurusu yapılan ve 11.04.2016 tarihi itibariyle sonuçları açıklanan Güney Marmara Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Müdürlüğümüzün "Balıkesir Eğitiminde Hedef 2023" isimli projesi kabul edilmiştir.
GMKA Doğrudan Faaliyet Desteği

Proje, TR22 Güney Marmara Bölgesi´nde eğitim kurumları içinde doğrudan faaliyet desteği programı kapsamında desteklenen ilk projedir. Aynı zamanda Müdürlüğümüzün ilk doğrudan faaliyet desteği projesi olması ile de öne çıkmaktadır.

Projemizin amacı Balıkesir ilinde 2023 yılına kadar yapılacak olan okul yatırımlarını potansiyel analizi ile mevcut durum analizinin yapılarak bir araştırma raporunun oluşturulması; elde edilecek veriler doğrultusunda devlet, hayırseverler ve işadamları tarafından yapılacak yatırımların etkili ve yerinde kullanılmasına öncülük edilmesi; taşra yapılanmasındaki teşkilatımızın oluşturulacak rapora binaen mevcut stratejilerinin güncellenmesine ve gelecek planlarının oluşumuna katkı sağlaması ve Balıkesir ilinde okullaşma oranının arttırılması olarak belirlenmiştir.

Proejenin toplam bütçesi 34.010,00 TL´dir.

Proje sonucunda ulaşılması gereken sonuçlar şöyledir:

1-İlin okullaşma potansiyeli tespit edilecektir.

2-İlin geçmiş yıllardaki eğitim verilerine dair güncel bir veri tabanı oluşturulacaktır.

3-İlin örgün ve yaygın eğitim başlıklarına ilişkin 2023 Türkiye vizyonuna uygun olarak yatırımların yıl bazlı tahmini mali tabloları oluşturulacaktır. 

4-Hayata geçirilmesi planlanan yatırımların sağlayacağı katma değer hesaplanacaktır.

5-Hayata geçirilmesi planlanan yatırımlara alternatif finansman kaynakları ile ilgili tahmini tablolar oluşturulacaktır.

6-Kamu kaynaklarının etkili kullanımı ve doğru alanlara kanalize edilmesi ile ilgili il genelinde sosyal fayda oluşturulacaktır.

 

06-06-2016

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.