BALIKESİR İL MEM ARGE

Genetik Hastalıklar

Adımlarımız Bilime Doğru Projesinin dördüncü etkinliği olan "Genetik Hastalıklar" konulu seminer Yarış Ortaokulunda, Yrd. Doç. Dr. Ayla Solmaz Avcıkurt tarafından verildi.
Genetik Hastalıklar

“Adımlarımız Bilime Doğru” projesi, ortaokul ve lise öğrencilerinin bilim insanlarıyla buluşmasını, farklı konular hakkında ufuklarının açılmasını sağlama; onları bilim ve teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri takip edebilir ve tartışabilir hale getirme;  bilimsel bir bakış açısına sahip, üretken ve problemlere çözüm getirebilen bireyler olarak yetiştirme amaçlarını taşımaktadır. Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortak çalışması olan bu proje her ay çeşitli konularda konferans veya atölye çalışmaları ile sürdürülmektedir. 

Projenin beşinci etkinliği 22 Mart 2018 tarihinde saat 11.00´de Yarış Ortaokulunda gerçekleştirildi. Programa Yarış Ortaokulu, Plevne Ortaokulu ve Altıeylül Ortaokulu öğrencileri katıldı. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayla Solmaz Avcıkurt tarafından "Genetik Hastalıklar" konulu seminer verildi. Seminer kapsamında genetik hastalıklar ve nedenleri açıklandı, bu alanda kariyer yapmayı düşünen öğrencilere öneriler sunuldu. Seminer bitiminde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, sunumu için Avcıkurt´a teşekkür etti, öğrencilere down sendromu farkındalık gününün önemini hatırlattı ve onlardan bu konuda duyarlı olmalarını istedi. Belge ve çiçek takdimi ile program son buldu.  

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.