BALIKESİR İL MEM ARGE

Erasmus+ Mesleki Eğitim Projelerinde Yine Zirvedeyiz

Erasmus+ Programı 2018 Teklif Çağrısı Dönemi Ana Eylem 1: Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Programı değerlendirme sonuçları açıklandı.
Erasmus+ Mesleki Eğitim Projelerinde Yine Zirvedeyiz

Erasmus+ Programı 2018 Teklif Çağrısı Dönemi Ana Eylem 1: Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Programı değerlendirme sonuçları açıklandı. Erasmus+ Programı değerlendirme sonuçlarına göre ilimizden Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği alanında 20 proje asil, 6 proje yedek listede; Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği alanında 1 proje asil listede; Okul Eğitimi Personel Hareketliliği alanında ise 3 proje yedek listede yer aldı. Mesleki Eğitim alanında okul ve kurumlarımızca hazırlanan projeler ilimizi Türkiye dördüncülüğüne taşıdı.

Değerlendirme sonuçlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: “Erasmus+ Programı "Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği Projeleri”nde 20 proje ile kabul edilen proje sayısında Türkiye dördüncüsü olmak bizler için büyük bir gurur. Elde etmiş olduğumuz tüm bu başarılarda en büyük pay sahibi, hiç şüphesiz değerli idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz… Bizlere bu gururu yaşatan değerli idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. İlimizde bilim kültürünün yaygınlaşması, çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına sahip bireyler olarak yetişmesi yönündeki bu güzel çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyor; başta Sayın Valimiz olmak üzere bu şehirde eğitimin bir marka haline gelmesi için bizlere sonsuz destek sunan kıymetli idarecilerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Projesi kabul edilen tüm kurumlarımızı tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

07-08-201807-08-2018

 

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.