BALIKESİR İL MEM ARGE

BENGİ Yazılım Sorumlusu İlçe Formatör Öğretmenlerine Yazılım Eğitimi Düzenlendi

BENGİ Yazılım Sorumlusu İlçe Formatör Öğretmenlerine Yazılım Eğitimi Düzenlendi

    İlimizde eğitimin niteliğini geliştirmek için yürütülen BENGİ projesinin yazılım programını BENGİ Yazılım Sorumlusu İlçe Formatör Öğretmenlerine tanıtmak üzere Yarış Ortaokulu’nda  saat 10’da yazılım eğitimi düzenlendi.

    BENGİ Yazılım Eğitimine İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Proje Koordinatörü Fahri Acar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Projesi Bilişim ve Yazılım Sorumlusu Yusuf Yalçın, yazılım firma yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi ekibi, BENGİ yazılım teknik ekibi ve 20 İlçenin Yazılım Sorumlusu İlçe Formatör Öğretmenleri katıldı.

         BENGİ ALANDA GÜNDEN GÜNE ARTAN BİR SİNERJİ YARATIYOR

    Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Proje Koordinatörü Fahri Acar, BENGİ yazılımı ile örnek çalışmaların izlenebildiğini, diğer projelerden bu yönüyle ayrıldığını,  alanda olumlu bir sinerjinin oluştuğunu ve yazılımın her yıl revize edilerek daha da geliştirileceğini belirtti.

   İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme ve Değerlendirme Birimi Şube Müdürü ve BENGİ Projesi Bilişim ve Yazılım Sorumlusu Yusuf Yalçın, soru hazırlama eğitimi alan öğretmenlerimizin sadece BENGİ yazılımı için on bin adet soru hazırladığını, soru bankası ve analizleri sonucunda daha sağlıklı ölçme değerlendirme yapılacağını belirtti.

    Eğitim sırasında il, ilçe yöneticilerinin, okul yönetici ve öğretmenlerin BENGİ yazılımını nasıl kullanacakları anlatıldı. Yazılımın tanıtılmasından sonra İlçe Formatör Öğretmenlerinden yazılıma ilişkin gelen sorular cevaplandırılarak toplantı sona erdi.

13-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-201713-04-2017

   

 

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.