BALIKESİR İL MEM ARGE

Balıkesir'deki Akreditasyon Merkezi

Kalite Sertifikamız, 08.01.2021 tarihinde güncellenerek, kapsamı "Ev Sahibi" ve "Destekleyen" kuruluş olarak yeni programda 31.12.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
Balıkesir'deki Akreditasyon Merkezi

 

Avrupa Dayanışma Programı (ESC), gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir. Gençleri daha kapsayıcı bir toplum oluşturmak, savunmasız insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara cevap vermek için bir araya getirmektir. Program, bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dâhilinde yer almayı sağlayan, katılımcıların tüm masraflarının karşılandığı, temel düzeyde dil eğitimini (% 5) içeren ve 17-30 yaş arasındaki tüm gençlerin katılımına açık, yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençlere ilham verici ve güçlendirici bir deneyim sunmaktadır.

Kalite Sertifikası: Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında ESC 11 Gönüllülük ve ESC 31 Dayanışma Projelerini uygulamak üzere verilen belgedir. Ulusal Ajans'a ve AB Komisyonu Yürütme Ajansı'na proje başvurusunda bulunabilmek, diğer akredite kurum ve kuruluşlar ile proje ortaklığı yapabilmek adına Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında sunmuş olduğumuz Gönüllü Kurum ve Kuruluşlarının Akreditasyonuna ilişkin talebimiz, Akreditasyon Komitesinin 26.04.2019 tarih ve 2019/1 sayılı kararıyla sonuçlandırılmıştır. 26.04.2019 tarihinde aldığımız Kalite Sertifası (eski adıyla akreditasyon) 08.01.2021 tarihinde güncellenerek "Ev Sahibi" ve "Destekleyen" kuruluş olarak yeni programda 31.12.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Gençler müdürlüğümüz bünyesinde bulunan ARGE Birimi Projeler Ekibinden detaylı bilgi alarak yurtdışı ve yurtiçinde gönüllülük faaliyetlerinde yer alabilirler.

15-01-2021

 

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.