BALIKESİR İL MEM ARGE

Balıkesir Eğitimde Teknoloji Atılımı (BETA)

Balıkesir Eğitimde Teknoloji Atılımı (BETA)

Güney Marmara Kalkınma Ajansı "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı" kapsamında kabul edilen ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yürütücüsü olduğumuz "Balıkesir Eğitimde Teknoloji Atılımı (BETA)"  adlı projenin imza töreni İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ ve GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah GÜÇ’ün katılımlarıyla GMKA Balıkesir hizmet binasında gerçekleştirildi.

“Balıkesir Eğitimde Teknoloji Atılımı (BETA)” projesi kapsamında, Müdürlüğümüz bünyesinde 15+1 bilgisayarlı eğitim ofisi oluşturularak yıl boyunca meslekî eğitim öğrenci ve öğretmenlerine “autocad 2D-3D, photoshop, fusion 360, solidworks, 3D printer, blok kodlama, blok kodlama ile robotik, programlama, nesne yönelimli programlama, robotik ve robot programlama, robotik proje geliştirme” konularında eğitimler verilecektir. Bu sayede öğrencilerin meslekî ve teknik yeterliklerini sektörde geçerli bir sertifika ile belgelendirmeleri ve öğretmenlerin 350 saatlik ileri seviye eğitimler ile güncel teknolojilere adaptasyon sağlamaları hedeflenmektedir.

 

05-07-201805-07-2018

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.