BALIKESİR İL MEM ARGE

Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden İTÜ Robot Olimpiyatlarında Derece

Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden İTÜ Robot Olimpiyatlarında Derece

                İTÜ Kontrol ve Otomasyon Kulübü tarafından 12-13-14 Nisan 2018´de, İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde on ikincisi düzenlenen İTÜ Robot Olimpiyatlarında okulumuz 9/A sınıfı öğrencilerinden Berk GÜR “Merdiven Çıkan” ve “Senaryo Trafik” kategorilerinde yarışmıştır. Öğrencimiz  “Senaryo Trafik” kategorisinde 3.lük derecesi almıştır.

               Bu yarışmaya her yıl Türkiye’nin dört bir yanından binlerce lise ve üniversite öğrencisi yarışmacı veya izleyici olarak katılmaktadır. İTÜRO’da robotlar Çizgi İzleyen, Çizgi İzleyen Minikler, Basketbol, Mikro Sumo, İnşaat, Merdiven Çıkan, Labirent, Renk Seçen, Kendini Dengeleyen, Senaryo ve Serbest Kategori olmak üzere on bir farklı yarışmada yer almakta, aynı zamanda organizasyon katılımcıları Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde kurulan masalarda robotlarını sergileme fırsatı bulmaktadır. İTÜ Robot Olimpiyatları kapsamında akademisyenler, sanayi katılımcıları ve deneyimli öğrenciler tarafından, robotik ve kontrol bilimi gibi alanlarda seminerler, söyleşiler, paneller ve sergiler düzenlenmektedir. Yarışmalarla eş zamanlı olarak düzenlenen bu etkinlikler, bu alanda çalışmalar yapmakta olan katılımcılara yol göstermekte ve katılımcıların bakış açılarını genişletmektedir.

           Üniversite ve lise öğrencilerinin yaptıkları bilimsel çalışmaların destek görmesini sağlamak ve değerlendirilmesi için fırsat oluşturan bu olimpiyatlarda öğrencimiz Berk GÜR’ün almış olduğu derece  ilimizi temsil etmesi açısından bizleri gururlandırmıştır.

03-05-201803-05-201803-05-201803-05-2018

Kasaplar Mahallesi Eski Sındırgı Caddesi No1/A Altıeylül/BALIKESİR - 0266 277 10 26/27

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.